Hajlamosak vagyunk a gyűjtögetésre! Ennek következtében a lakásunk előbb-utóbb zsúfolttá válik. Szánjuk rá magunkat, és dobjuk ki a használaton kívüli dolgokat! Csak porfogók! Adjunk a szoba egyes részeinek önálló funkciót. Kezdjük egy praktikus munkasarok kialakítással!
Néhány kérdés, amit átgondolhatsz a berendezés során:
- Ha számítógépen dolgozol, asztali számítógépnek vagy laptopnak elegendő hely kell? Polcon vagy asztalfelületen szereted jobban a billentyűzetet?
- Mekkora területre van szükséged? Elég egy egyszerű munkafelület, vagy összetettebb, polcos-rekeszes berendezésre van szükség a sok pakolnivaló miatt? Legyen hatalmas sarokasztal, lehajtható polc, esetleg megteszi a konyhaasztal sarka is?
- Különálló asztalt szeretnél, ami az ablak vagy a szoba belseje felé fordul, vagy inkább a fal felé nézzen, hogy kihasználhasd a falfelületet is? (Órarendeknek, inspirációs táblának, posztereknek, festménynek…)
- Hol helyezkedjen el, hogy a legjobb legyen a fény, de a tűző naptól ne is legyen olvashatatlan a monitor?
- Milyen lámpatestekre és mesterséges világításra lesz szükség az esti munkához?
- Gurulós vagy “sima” széket szeretsz jobban használni? Ha napi 1-2 óránál többet ülsz rajta, alkalmas erre és kényelmes a hátadnak?
- Hol van a legközelebbi konnektor? El tudod vezetni ízlésesen a drótokat? Legyen hely a közelben a nyomtatónak, vezetékes telefonnak is?
- Mennyi írószerrel dolgozol, és ezek közül hányat szeretnél mindig a kezed ügyében tartani? A többinek hol lesz a helye?
Nem feltétlenül kell új bútorban gondolkodni, ha változtatásra készülünk. Elég, ha a zsúfoltságot megszüntetjük, és minden szellősebb, átláthatóbb lesz!
Ha mindezt átgondoltuk, kezdődhet a pakolás!
Facebook Hozzászólás